Zahradní a parkové železnice —
železniční modely velkých měřítek

Co zde najdete

Následující stránky jsou určeny pro všechny zájemce o velká modelová měřítka, stavbu a provoz kolejišť (nejen) ve venkovním prostoru. Chceme seznámit blíže s uvedenou problematikou, inspirovat, poradit, nabídnout sériově nebo malosériově vyráběné modely. Sběratelům, modelářům a provozovatelům modelových železnic velkých měřítek chceme v neposlední řadě nabídnout náhradní díly, popřípadě servis.

——————————— AKTUÁLNÍ INFORMACE ————————————

5. Parní Olympiáda 2016 je za námi

Mezinárodní sraz modelářů 4. a 5. 6. 2016

Pátý ročník Parní Olympiády jsme absolvovali. Termínově jde vlastně o »vyvrcholení začátku sezóny«.
Takže nezbývá, než se trošku ohlédnout, co akce letos přinesla. A můžeme s uspokojením konstatovat, že mnoho pozitivních informací. Především přišlo mnoho návštěvníků z řad laické veřejnosti. Dále se přihlásilo a do Brna přijelo rekordní množství modelářů (nebo provozovatelů modelů) z celé Evropy. Vlajkosláva byla maximální - vlastně už nezbylo místo na další vlajku, takže budeme muset do budoucna nějaký ten držák domontovat. Vedle sebe tu plápolaly zahraniční zástavy: anglická, chorvatská, italská, německá, polská, rakouská, slovinská, švýcarská.
Náhle se ukázalo v celé nahotě tušení z předchozích let – centrální nádraží Parkové dráhy Olympia Brno je malé. Malá je i rotunda. Malá je vozovna, nedostatečné jsou i odstavné koleje...
Ze zahraničí dorazilo mnoho »nováčků«. Jejich pozitivní překvapení samozřejmě hřeje na duši všech, co se podíleli na budování brněnské dráhy. Nešetřili superlativy. Všímali si detailů i takových, které považujeme za standard. Například, že personál na trati byl za každých okolností všímavý, usměvavý, vždy připravený pomoci. Takže - naši mladí chlapci - kompliment!

Vysoce byla hodnocena vlastní trať. Například proto, že vede někam (neznámo kam), kde nováček ztrácí prostorovou orientaci. Ano - to je to tajemno neprůhledného parku, kde vzrůstající keře a stromy začínají vytvářet neproniknutelnou džungli. A pak je tu ten úžasný dlouhý rovný úsek trati, kde lze dosahovat maximálních rychlostí. A pokud někteří modeláři z významných německých klubů prohlásili, že brněnská dráha je zajímavější, nežli švýcarská Le Bouveret – to už je slovo do pranice!
Jejich postoj je následující – úžasná dráha na břehu Ženevského jezera zůstává »hánulkovým« modelovým kolejištěm. Je tam přehršel nádherných modelových staveb (budovy, mosty, tunely, přejezdy, závory, návěstidla), ovšem na relativně malé ploše je propleteno vedle sebe mnoho kolejí a tratí. Takže »vlakodrom«.


Nádherný americký stroj i s nákladními vagony.

Švýcar hovořící česky – stejně úžasný, jako jeho traktor.

Ital v cylindru – nádherný věrný model a jeho věrný strojvedoucí.
 

Dobrá – možná mají pravdu. Ale stejně se těm Švýcarům chceme v některých aspektech přiblížit. A nebudeme si namlouvat – chceme být zkrátka mezi těmi nejlepšími. Takže chlapci – přidat – musíme se snažit. Další Olympiáda musí být lepší.

Velké funící stroje se málem lísaly. Rok 2015.Aktualizace stránek<br/>(přehled aktuálních doplňků a nových <br/>oddílů na stránkách DRAH-servis)

Aktualizace stránek
(přehled aktuálních doplňků a nových
oddílů na stránkách DRAH-servis)

Modely velkých měřítek<br/>pro venkovní prostředí<br/>rozchod 45 mm

Modely velkých měřítek
pro venkovní prostředí
rozchod 45 mm

Modely supervelkých měřítek<br/>s personální obsluhou<br/>rozchody 127 a 184 mm

Modely supervelkých měřítek
s personální obsluhou
rozchody 127 a 184 mm

 <br/>NOVINKY


NOVINKY

Slevy modelů<br/>Akční nabídky<br/>Výprodej

Slevy modelů
Akční nabídky
Výprodej

Veletrhy a výstavy<br/>Společenské akce, zajímavosti<br/>Srazy modelářů a příznivců v Brně

Veletrhy a výstavy
Společenské akce, zajímavosti
Srazy modelářů a příznivců v Brně

<br/>Kalendář akcí


Kalendář akcí

Nabídka zánovních modelů<br/>Nabídka zakázkových modelů<br/>Second Hand

Nabídka zánovních modelů
Nabídka zakázkových modelů
Second Hand

Literatura<br/>
Časopisy<br/>Katalogy

Literatura
Časopisy
Katalogy

Pirátství na Internetu<br/>– aneb malinký konflikt...<br/>SCT magazín

Pirátství na Internetu
– aneb malinký konflikt...
SCT magazín 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :