Stavebnice dvounápravového podvozku
americké konstrukce
firmy O.S. Locomotive

Japonská firma O.S. z Osaky existuje od roku 1936. V modelářském světě je známá zejména díky spalovacím leteckým motorům, které jsou prodávány pod značkou O.S. ENGINE. Firma se však zabývá i výrobou železničních modelů velikostí 3,5", 5" a nově i 7 1/4" (89, 127 a 184 mm). Ty jsou dodávány pod začkou O.S. Locomotive.
Železničních modelů není příliš mnoho, ale vynikají precizností. K dostání jsou jako stavebnice nebo hotové modely. Mimo parních lokomotiv jsou ve firemním portfóliu i vagony a jejich součásti.

Podvozky pro čtyřnápravové vozy

Nejrozšířenější jsou u modelů s personální obsluhou vagony čtyřnápravové. Jak u obslužných vozů, tak i u osobních poskytují nejvyšší bezpečnost proti vykolejení. Firma O.S. Locomotive pro vagony vyrábí dvounápravové podvozky americké konstrukce. Lehčí podvozek má hliníkové bočnice a jehlová ložiska, těžší podvozek má litinový rám a kuličková ložiska.

Stavebnice podvozků AT 67

Podvozky jsou dodávány vždy v páru. Jejich měřítko je 1:11. Všechny součásti jsou zabalené v jednom úhledném kartonu. Po otevřením najdeme v PVC sáčcích pečlivě zabalené všechny skupiny součástí. Jako podklad pro montáž je přibalen papír s axonometrickým rozhozem sestavy. Sestavení je tak jednoduché, že je zvládne každý průměrně vzdělaný člověk.
 


 

Po sestavení náprav, na které nejprve nasadíme pérové podložky a následně navlékneme kola, přidáme oba vnější rámy. Zároveň s rámy musíme správně umístit součásti odpružené kolébky s královským čepem. Čtveřici šroubových pružin mezi svěma destičkami sevřeme svěrkou a pak opatrně vsadíme mezi obě desky kolébky. Pružiny kladou velký odpor, je proto nutno užít sílu.
   

Montáž poklopů nápravových ložisek je velmi jednoduchá pomocí závlačky. Poklopy umožňují přístup a mazání samotných ložisek. V balení je i plastová lahvička s červenou mazací vazelínou. Nakonec zbývá snad jedině podvozek odmasti a nastříkat barvou. Podvozky však vypadají nádherně i bez povrchové úpravy.
   

Ještě namontovat na vagon

Sestavení podvozků je rychlé, podvozky jsou nádherné a plně funkční. Stavba modelu vagonu však určitě tak jednoduchá nebude.


 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :