Veletrh hraček »Spielwarenmesse Nürnberg 2010«

Tradiční hračkářský veletrh se odehrál v Norimberku ve dnech 4.—9. 2. 2010 - v hračkářské metropoli, jejíž sláva bohužel pomalu uhasíná.
Výroba hraček se přesunula na východ, zejména do Číny. Kontraktační veletrh však zůstal branou do Evropy. Hlavní váha výstavy – prezentace evropské výroby – se ale v současnosti překlopila zejména do prezentace asijských výrobců. Veletrh je tradičně určen pouze pro obchodníky – koncoví zákazníci mají přístup zapovězen. Vystavující také nesmí na stáncích přímo prodávat.

Pouze obchodníci, mládež od 16 let

Omezení je logické, pokud má veletrh mít především funkci kontraktační. Pro modelářské firmy to však není příliš příjemné, protože by se nebránily komunikaci i s koncovými zákazníky. Jde o firmy, které nevozí do Evropy své výrobky po kontejnerech. Obchodník také není zárukou pochopení mnohdy dost složitých a technicky náročných výrobků. Modelář – uživatel je v tomto ohledu pro výrobce daleko užitečnější. Na druhou stranu – na veletrhu svým množstvím převažují panenky, plyšáčci, barevné míče a jiná hračkářská havěť, lovící své oběti především na pestré barvy, nepotřebující pochopit, ale potřebující ochranu před kopírováním. Proto jsou omezení pochopitelná a (včetně zákazu fotografování) logická. Mnohé firmy mají stánky přímo uzavřené a pouští do nich jen předem ohlášené (a vítané) osoby.

Železniční modelářství je otevřená branže

Železniční modeláři prakticky nemají strach z toho, že by jejich výrobek někdo kopíroval. Předlohu může kopírovat každý, kdo na to má. Modelářské firmy by proto uvítaly otevření výstavy i pro veřejnost. Přání však zůstane nevyslyšeno, alespoň příštích několik let. Na výstavu se ale koncoví zákazníci nakonec dostanou. Stačí se zaregistrovat u vstupu a na datové listy uvést hypotetickou obchodní nebo výrobní hračkářskou fimu. 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :