Modely vozidel DIETZ

DIETZ Modellbahntechnik

Firma specializující se na elektroniku pro modely, která vyniká zejména svými kvalitními zvukovými moduly pro modely velkých měřítek. Webové stránky najdeme na adrese www.d-i-e-t-z.de. Blíže k této problematice uvádíme v této sekci:

 <br/>Elektronika DIETZ


Elektronika DIETZ

Firma má ve své nabídce i několik zajímavých modelů vozidel a příslušenství ve velikosti IIm. Modely jsou vyráběny ve spolupráci s firmou KaWeBa, která se specializuje na zakázkovou výrobu modelů vozidel i budov a malosériovou výrobu vagonů i několika trakčních vozidel. Některé modely jsou označovány jako produkty DIETZ, jiné jako KaWeBa. Všechny jsou však obchodovány výhradně firmou Dietz, která je také prezentuje na veletrzích, apod.

Typické malosériové modely

Modely jsou vyráběny za použití obráběcích strojů a ručně. Základním konstrukčním materiálem jsou plastické hmoty. Důležité konstrukční díly (např. podvozky, spřáhla) jsou použity ze sortimentu jiných firem, nejčastěji Ernst Paul Lehmann Patentwerk (LGB). Některé modely jsou přímo sestaveny z dílů LGB - použity jsou nejen podvozky, ale i základní rošty, bočnice, střechy, součásti interiéru. Tyto díly jsou rozměrově upraveny, seskládány, popřípadě doplněny dalšími vlastními díly. Tyto modely nepředstavují žádnou konkrétní předlohu, svou koncepcí se jen blíží vozům používaným tam i onde.


Gmf 4/4 242 - nádherný model kapotové motorové lokomotivy RhB.

Čtyřnápravový zavřený nákladní vůz je stavěn z dílů LGB.

Plošinový vůz RhB pro přepravu automobilů - model vlastní konstrukce

Čtyřnápravové osobní vozy jsou stavěny rovněž s použitím dílů LGB.
 

Naopak velmi zajímavé modely jsou původní výrobky. Jsou zpracovány přesně v měřítku, mají množství velmi solidně zpracovaných detailů. Úplnou jedničkou z této nabídky je motorová kapotová lokomotiva RhB řady Gmf 4/4.

motorová lokomotiva<br/>RhB řady Gmf 4/4<br/>Dietz

motorová lokomotiva
RhB řady Gmf 4/4
Dietz

Velmi zajímavé jsou také výrobky řadící se k příslušenství vozidel. Zde jde především o celokovovou funkční rotační sněhovou frézu s pohonem, předvěsný celokovový sněhový pluh, nabíjecí koncové svítilny, a další.


 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :