Regner - Dampftechnik
Technika stavebnic modelů Regner
Lokomotivy, stacionární stroje, lokomobily, traktory

Webové stránky firmy najdeme na adrese www.regner-dampftechnik.de.

<br/>Představujeme firmu Regner


Představujeme firmu Regner

V nabídce firmy jsou

1) parní stroje, kotle, hořáky a zásobníky na plyn. Tyto parní stroje jsou myšleny jako stacionární nebo pro pohon modelů lodí
2) lokomobily a parní traktory
3) železniční lokomotivy
4) zvlášť pojezdy parních lokomotiv pro vlastní stavby
5) zvlášť parní stroje pro modely parních lokomotiv vlastní stavby
6) doplňky pro parní lokomotivy (kola, armatury, píšťaly, brzdy, apod.)
7) součásti pro RC výbavu modelů
8) systém polní dráhy rozchodu IIe (30 mm)
9) obecné doplňky modelů (odlitky z mosazi, spojovací materiál)

Železniční modely

Železniční modely tvoří 90% obratu firmy. Jde jednoznačně o nejpopulárnější sortiment.
Portfolio je rozděleno do kategorií podle obtížnosti sestavení modelu. V současnosti byla vytvořena nová kategorie »Easy Line«, kde jsou nabízeny začátečnické hotové nebo částečně smontované modely s oscilačním parním strojkem za poměrně nízkou cenu. Nepředpokládá se vybavení RC ovládáním. Začátečník se však naučí parní model obsluhovat, a pokud na tento typ provozování železničního modelu nezanevře, koupí si později složitější (a modelovější) lokomotivu.
V sortimentů klasických modelů s šoupátkovými parními stroji je rovněž co do složitosti stavby i provozu a údržby kategorie začátečnická. Jde o lokomotivy s plnotlakovými strojky s pístovými šoupátky bez táhlové reverzace, kde směr jízdy i množství dávkované páry řídí centrální ventil. Lze tak model dálkově řídit jediným RC kanálem (a druhý použít třeba na pískání). Všechny tyto modely mají stejný dvounápravový pojezd a stejný parní stroj. Modelovost tak sice není nijak vysoká, ale provozní spolehlivost a jednoduchost obsluhy se významně podílí na radosti z provozu a malému riziku »zanevření« na parní provoz u začátečníka.


Hlavní reverzační a regulační ventil pro začátečnické modely s pístovým šoupátkem.

Rozvodný systém stroje s pístovým šoupátkem shodný pro všehny začátečnické modely.
 

Další vyšší kategorií jsou modely využívající pojezd dvoj nebo tříspřežní s heusingerovým rozvodem a plochým šoupátkem. Zde je zapotřebí k provozu RC souprava tří nebo čtyřkanálová. Serva ovládají revers, hlavní ventil, odvodňovací ventily válců a pískání.
Nejsložitější a modelově nejvěrnější modely tvoří nejvyšší kategorii. Sem patří i tzv. výroční modely, které jsou vyráběny v limitovaných sériích a nejsou zpravidla znovu vyráběny. Náročnost na sestavení takového modelu a jeho zaběhnutí je nejvyšší. Rovněž nároky na údržbu a seřizování vyžadují určitou zkušenost. Zákazník s nevyhraněným postojem, který chce jen nějakou parní lokomotivu, zpravidla stavbu takového modelu nezvládne dobře a je často rozčarován.

Systém stavebnice

Modely jsou dodávány v podobě balíku jednotlivých opracovaných součástek, spojovacího materiálu, případně svařených celků. Konstrukčním materiálem je mosaz, měď nebo nerezová ocel a potřebná těsnění. Všechny díly jsou již lakovány (pokud nemají být s přirozeným nebo jen leštěným, či broušeným povrchem). Pro sestavení modelů jsou přiloženy stranový a nástrčkový klíč (pro šrouby M2, popř. M1,4 s hlavou SW 3, SW 4, popřípadě SW 2). Dále je třeba z vlastních zdrojů použít jemné šroubováky, jehlové pilníky a další běžné nástroje.
Pro stavbu modelů je přiložen poměrně dokonalý návod na stavbu (v německém jazyce), který je doplněn obrázky a explozivními axonometrickými výkresy, které jsou snad ze všeho nejdůležitější. Práce vyžaduje učitou zručnost, cit pro materiál a pečlivost. Nevyžaduje však žádné svářečské, letovací vrtací nebo lakýrnické práce. Počítá se ovšem s tím, že stavitel je schopen podle potřeby součásti dopilovat a spasovat. Ve výrobě se mohou vyskytnout chyby (jednotlivé díly jsou vyráběny postupně v sériích), některé součástky mohou být i vyjímečně vadné (jsou promptně vyměněny). To by však modeláře nemělo překvapit.
Začátečnické modely lze provozovat většinou bez RC soupravy. Vybavení potřebnými servomotory, přijímači a vysílači je již samostatný úkol modeláře. U složitějších modelu jsou některé montážní prvky pro servomotory součástí stavebnice (pokud jsou součástí např. hlavního rámu). Zvlášť lze dokoupit montážní prvky pro serva do kabiny, v nabídce jsou pak samostatně všechny prvky RC řízení (vysílače, přijímače, serva, bateriové držáky, nabíjecí kabely, apod.).

Modely parních traktorů

Jde o velmi zajímavé samojízdné modely, které nepotřebují ke svému provozu koleje. Traktory spolu se stabilními parními stroji tvoří zhruba 7% obratu firmy. Traktory jsou dodávány rovněž ve formě stavebnic. Patří do kategorie pro pokročilejší modeláře. Jejich vybavení RC ovládáním je poměrně obtížné, ale modely jsou velmi krásné a divácky vděčné.

Modely stabilních parních strojů, lokomobil a lodních parních strojů

V nabídce je poměrně široká škála modelů parních strojů oscilačních a šoupátkových s pístovým nebo plochým šoupátkem. K tomu náleží ležaté nebo stojaté kotle, zásobníky na plyn, zásobníky na vodu, vodní pumpy, atd. Nabízeny jsou rovněž i sestavy určené k zástavbě do modelů lodí.

 <br/>Stavíme modely Regner


Stavíme modely Regner

Drobné doplňky<br/>• odlitky z mosazi

Drobné doplňky
• odlitky z mosazi

Víkend s novinkami<br/>Regner Dampftechnik<br/>Aurach 2007

Víkend s novinkami
Regner Dampftechnik
Aurach 2007

Oslavy 30 let trvání <br/>firmy Regner Dampftechnik<br/> Aurach 2008

Oslavy 30 let trvání
firmy Regner Dampftechnik
Aurach 2008

Běh času nelze zastavit<br/>Manfred Regner<br/>zakladatel firmy – zemřel 2013

Běh času nelze zastavit
Manfred Regner
zakladatel firmy – zemřel 2013 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :