Stavíme modely Regner

Po otevření krabice se stavebnicí REGNER vysypeme na stůl do papíru zabalené součásti kotle a karoserie a sáčky se skupinami šroubečků, matiček a drobných frézovaných dílů. Ke stavbě nepotřebujeme znalosti svařování, letování nebo lakování, ale i tak je zapotřebí určitá dávka zručnosti, trpělivost a trošku technického talentu. Stavba však pokračuje rychle a práce s přesnými díly je velmi radostná.


Z krabic vybalíme množství plastových číslovaných sáčků a větší díly balené do papíru.

Jednotlivé balíčky jsou číslovány podle čísel obrázků v návodu.
 

Základním materiálem je mosaz, všechny součástky jsou vyráběny na CNC obráběcích strojích. Přesto si musí modelář některé díly při spasování lehce dopilovat nebo obrousit. Velkou pozornost je nutno věnovat správnému těsnění šroubových spojů teflonovou páskou. Rovněž hlavní těsnění pístu je tvořeno provazcem zkrouceným z teflonové pásky. Šrouby jsou také mosazné, jejich dotahování je nutno provádět s citem, neboť pevnost mosazi je nižší, než u oceli. Zde jsou velmi důležité praktické zkušenosti. Opakujeme - je vhodné začínat s jednoduchými modely a také se hodně ptát.


Téměř sestavené parní stroje lokomotivy s plochými šoupátky.

Kompletní válce jsou usazeny na rám předního podvozku modelu lokomotivy soustavy Malet. Rám podvozku je již z výroby lakován. Velko pozornost je nutno věnovat sestavení táhel, která musí mít lehký a hladký chod. jinak stroj nerozběhne.
 

Pracovní postup je podrobně popsán v manuálu. Ten je doplněn obrázky, tabulkami se seznamem dílů a také výkresy rozložených setav. Text je pouze v německém jazyce. Pokud modelář tento jazyk alespoň pasivně nezná, je to trošku problém. Základní pomůckou jsou však již zmíněné výkresy. Při zakoupení modelu u firmy DRAH-servis se samozřejmě budeme každému zákazníkovi individuálně věnovat a se sestavením modelu určitě poradíme. Telefonické dotazy zodpovíme prakticky kdykoli.


Vedením páry v dýmnici je vytvořen přehřívač.

Karoserie je zpravidla sestavena z hotových nalakovaných dílů spojených mosaznými šrouby.
 
 <br/>Provoz živých parních modelů


Provoz živých parních modelů 

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :