ASY model
• stavědlo nad trať •
zakázkový model

Pískovec je vděčný stavební materiál nejen pro opěrné zdi, portály tunelů a kamenné mosty. Budovy mohou být rovněž velmi zajímavé. Samozřejmě - kamenné kvádry propůjčují stavbám specifický ráz, takže ne všude se taková budova hodí. Ale jde to.
Následující fotografie byly pořízeny před montáží modelu do terénu. Každý může posoudit, jak se kamenné dílo povedlo...
Výrobce - ASY model, fotografie 19. 6. 2010 © Roman Šiler.

Stavědlo může být velkorysé

Zajímavou zakázkovou »stavbičkou« z řezaného pískovce je budova hradla stojícího obkročmo nad kolejemi. V takové formě se hodí samozřejmě pro velká nádraží, která nejsou na zahradách zase tak častým jevem. V tomto případě bylo požadováno »rozkročení« nad dvoukolejnou tratí s osovou vzdáleností kolejí 160 mm. Stavědlo má sloužit jako úkryt několika výhybkových dekodérů. 

Konstrukce

K výrobě byly použity standardní řezané pískovcové kostky z béžového pískovce doplněné rovněž řezanými kostkami s pískovce červeného. Červený pískovec je použit na rohové kostky. Dlažba ochozů a podlaha stavědla je zhotovena z keramické mozaiky. Základní rám nástavby a stojiny zábradlí ochozu je z ocelových profilů ošetřených zinkováním (šopováním) a lakování matnou zelenou barvou. Zábradlí je z mosazného drátu.
Střecha je slepena z řezaného pískovce barveného červenou barvou.
Rámy oken a dveře jsou pálené z nerezového plechu. Zasklení je provedeno minerálním sklem.
Technickou lahůdkou jsou dva solární články s akumulátorky, které prostřednictvím LED zdrojů osvětlují interiér hlavní místnosti stavědla.
 


 

Zkušební sestavení

Stavědlo je vyrobeno jako kompletní vyspárovaný model
Stavědlo bude u zákazníka postaveno u zhlaví velkého vícekolejného nádraží. Zatím ještě není jasné, jakou budou mít rozteč nosné sloupy. Za účelem fotografování bylo proto stavědlo sestaveno pouze zkušebně. Stojí na polotovarech dlažby. Minichalopupka se solární LED lampičkou není součástí stavědla.
  

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :