Udržujeme trať
funkční modelové vozy na štěrk

Přednosti modelů velkých měřítek

Hlavní předností železničních modelů na rozchodu 45 mm je jejich schopnost být do značné míry funkční. Netýká se to jen pojezdu, osvětlení a zvuků, ale i dalších prvků, jako jsou otevírací dveře či poklopy, funkční ventily a další mechanismy. U nákladních vozů jsou rozměry tak velké, že klasické přepravované materiály jdou naložit i vyložit, napustit i vypustit. A to je pak pro modeláře ráj. Mohou nejen jezdit, ale také simulovat ostatní činnosti spojené s provozem železnic.
V současnosti jsou k dispozici funkční cistery, které umožňují přepravu kapalin a nejoblíbenější (a také nejefektnější) samovýsypné vozy na přepravu uhlí, písku nebo štěrku.

Opravy tratí ve venkovním prostoru

Zahradní kolejiště potřebuje údržbu v docela krátkých intrvalech. Je to dáno podle ročního období zejména růstem rostlin, potom padáním listí a nakonec padáním sněhu a mrazem. Ten, kdo zvolí klasický svršek s kolejemi »podbitými« štěrkem, má možnost při údržbě tratí používat nákladní pracovní vlaky nejen pro dovoz nářadí a drobného materiálu, ale i na dovoz štěrku.

Motorová lokomotiva RhB řady Gmf 4/4 242 byla zakoupena právě proto, aby vozila vlaky s kamením. Na modelovém kolejišti samozřejmě nejideálnější tahač pracovních vlaků...

Samovýsypné vozy

Samovýsypné vozy jsou ve výrobním programu především firmy EPL. Funkčních vozů je k dispozici několik. Dále se podívejme na fotografie, které mohou inspirovat další zájemce.


Vlak s nákladem je na místě. Můžeme obsah vysypat. 
 

Pracovní vlak je přistaven ke skladu štěrku.

Existují i modelové násypníky, ale ty budou až časem.


Na místě se obsah vozů sype hezky vedle kolejí, takže může bezpečně odjet.

Dosypání svahu zde bylo již nutností. Foto 20. 5. 2006.
 
 


Po vysypání části nákladu dvěma klapkami jsou vidět kolejnice.
  

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :