časopis
Gartenbahn Profi

Německy psaný plnobarevný odborný časopis, který svým obsahem potěší každého zájemce o problematiku modelové zahradní železnice.
Je vydáván firmou Expromo Verlag Brigita Gilbert z Duisburgu.

Obsah

Časopis má stabilizovanou strukturu obsahu. Věnuje se vždy čerstvým novinkám z celého světa. Dále jsou uváděny recenze nových modelů, které seznamují celkem fundovaně s modely často daleko dříve, než se skutečně dostanou k zákazníkovi. A nejde jen o modely velkosériové produkce. Recenze modelů jsou věcné a mnohdy i relativně přísné. Pokud model nevyhovuje některým obecným kritériím, je to v recenzi vždy uvedeno. Časopis uvádí dále reportáže ze zajímavých kolejišť z celého světa. Zde se seznámíme s velmi rozdílnými koncepcemi – někdo vytváří obdivuhodné supermodely scenérií, jiný má především hezkou zahradu, kde se modely prohánějí mezi rostlinami. Zveřejňovány jsou i články o technice modelů, o individuálních úpravách modelů, objevují se srovnávací testy některých výrobků. Srovnávání se netýká jen modelů vozidel, ale i kolejiva, elektroniky, zvukových modulů, apod. V žádném případě redakce neprotěžuje výrobky LGB. K velmi zajímavým článkům patří ty, které popisují skutečné předlohy některých modelů i s historickými souvislostmi. Každé číslo obsahuje samozřejmě i reklamy, všechny se však důsledně vztahují k tématice. Nutno přiznat, že i reklamy často obsahují zajímavé informace. V časopisu vychází také samostatně tištěný seznam výrobců s názvem »Wer macht was?« (Kdo co dělá), který je svým obsahem velmi užitečný, neboť uvádí drtivou většinu výrobců (nejen podnikatelské firmy, ale i modeláře »ve vedlejším pracovním poměru«).
Časopis Gartehbahn Profi vychází s dvouměsíční periodou.

Jedno číslo stojí 175,- Kč (vč. DPH)

Od roku 2008 je několik čísel k dispozici v Brně. Zájemci mohou získat stále ještě téměř všechna čísla i zpětně. 


 


 

Je jasné, že si počtou především ti z nás, co nemají s němčinou problém. Časopis ovšem vyniká i kvalitou fotografií, které přinášejí sami o sobě hodně informací a inspirace.

Skvostné kolejiště ve Švýcarsku

Gartenbahn Profi přináší dvoudílnou reportáž o práci jednoho modeláře...

Dvouměsíčník Gartenbahn Profi obsahuje v posledních dvou číslech (1/2014 a 2/2014) velmi zajímavou reportáž o kolejišti velikosti IIm, které vybudoval modelář Walter Ruoss ve švýcarské obci Risch. Kolejiště není venkovní. Je postaveno ve stodole a na 170 metrech čtverečních je to úctyhodné dílo. Hlavně proto, že je naprosto perfektní. Je to samozřejmě velmi zajímavé téma na výlet, pokus se někdo bude toulat o prázdninách po Švýcarsku. Fotografie jsou nádherné, ale skutečnost musí být ještě lepší.
Časopis Gartenbahn Profi přináší poslední době stále více příspěvků od privátních modelářů, kteří informují o svých stavbách, přestavbách a opravách modelů. Z obsahu ovšem informace o dění u profesionálních výrobců nevypadlo. Struktura je jasná, obsah solidní a inspirující, kvalita provedení a kvalita fotografií je příkladná.
Na skladě v Brně jsou k dispozici prakticky všechna čísla od počátku vydávání tohoto periodika.


  

logo
logo
logo
TOPlist << ZPĚT
MAPA STRÁNEK PRO SNAZŠÍ ORIENTACI
Firma založena 1994 | DRAH-servis spol. s r. o. | Úlehle 1 | 621 00 | Brno
info@drah-servis.cz | tel.: +420 602 721 272 | fax: +420 541 218 918
Počítadlo přístupů :